Devletin intiharı!


Polonya’da merkez sağ hükümetin Adalet Bakanı Zbigniew Cwiakalski, cezaevinde bir mahkûmun ölümü üzerine istifa etti. Türkiye’de ise cezaevinde bulunan bir tutuklu, zamanında hastaneye sevk edilmediği için öldü, bir başkası düşerek boynunu kırdı, bir başkası 20 kilo zayıfladığı halde hastaneye sevk edilmiyor.
Ve bütün bunlardan sonra, basında bir PKK itirafçısının iddiaları esas alınarak, yargısız infaz edilen “devlet övünç madalyası” sahibi, emekli albay Abdülkerim Kırca, askeri lojmanlardaki evinde intihar etti!
Yargısız infaz, cenaze kaldırılırken bile devam ediyordu.

Hukuk devletinden sapmak, bir devletin intiharıdır. Terörle mücadele ve hatta savaş sırasında bile hukuktan ayrılmamak esastır. Fakat sanık durumunda olan bir kişinin suçlu ilân edilmesi de son olayda görüldüğü gibi cinayettir.
Diyeceksiniz ki kimin umurunda!
Ermenilerden özür kampanyası başlatarak, Türk tarihinin hakkından gelebileceğine inanan Soros beslemeleri, terör örgütü destekçileriyle birlikte bayram yapıyor.
Kemik peşinde olan birisi de ağızlarından salyalar akıtarak bize hırlıyor!

Genelkurmay Başkanlığı “Artık, yetkili ve sorumlu makamlar ile sağduyulu medyanın üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek üzere söylem yerine gerekli tedbirleri alma zamanıdır” diyor.
Artık ne o makamları işgal edenlerde, ne de medyada sorumluluk veya sağduyu vardır.
Hukuk dışı bütün uygulamalar, AKP iktidarından cüret bulmaktadır. Zamanında gerekli tedbirleri almayanların bugün yapabileceği fazla bir şey de yoktur.