Timsah gözyaşları


Albay Abdülkerim Kırca’nın intiharı Türkiye’nin perişan halini de çarpıcı biçimde yansıttı..
Bir tarafta PKK çetesinin, PKK finansörü uyuşturucu baronlarının kan davasını süren yandaşların, itirafçı bir alçağın peşinde Türk Silahlı Kuvvetlerine saldırı kampanyaları!..
Beri yanda ise...
Bir anda millici kesilen, Albay’ın intiharını teessürle karşılamış havasında, ona haksızlık yapıldığı haberleri ile askere “biz sizden yanayız haa!” mesajı vermeye çalışanların timsah gözyaşları...


Kahır olan bu ikincilerdir!.. Aynı grubun içinde aynı patronun cebinden çıkan para ile Türk askerine en ağır saldırıları yapan mevkutelerde, devşirilmişler de onlardandır ama, Albayın arkasından güya yas tutuyorlar!.. Neden?.. Çünkü şu malum soruşturma kapsamında patronlarının da kuyruğu sıkışmış durumda... Askerin operasyonlardan rahatsızlığını keşfettiler ya!!. Ters gaz verip “asker yanlısı” görünecekler, operasyonların kendileri üzerinden geçmesini engelleyecekler, hesap bu!..
Albayın ardından yaktıkları ağıt samimi değil.. Açın arşivlerini bakın, eşkiyaya karşı canını dişine takanlara aslında nasıl saldırdıklarını görürsünüz!..