ZİYARETÇİ DEFTERİ

Ziyaretçi Defterine YazZiyaretçi Defterine Yaz:

İbrahim Aktürk     19 Ocak 2012 16:43 |
Bugün, ölümünün üçüncü yıldönümünde, bir grup devre arkadaşları olarak Abdülkerim Kırca’nın mezarını ziyaret ettik. O’nu rahmetle andık, dua ettik. Allah rahmet etsin, mekanı cennet olsun.

Emrullah Çuhadar     19 Ocak 2012 13:01 | İstanbul
Değerli arkadaşım, aramızdan ayrılışının 3ncü yılında seni hasret ve sevgiyle anıyoruz. Nur içinde yat.

İsmet İMANÇ     19 Ocak 2012 10:33 | FOÇA- İZMİR
Sevgili kardeşim seni çok özledik,mekanın Cennet olsun.

Erol Yurdakul     19 Ocak 2012 07:34 | Ankara
Canım Devrem mekanın cennet olsun.Kabrin Kuranın nuru ile dolsun.

OSMAN NURİ ARARAT     19 Ocak 2012 05:47 | ANKARA
Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
Üç yıl önce bugün Jandarma Teşkilâtının Mümtaz Subaylarından Devre Arkadışımız Gazi J. Alb. A.Kerim KIRCA (1978-48)'yı kaybetmiştik.

Çok değerli arkadaşım-kardeşim A.Kerim KIRCA, cesur bir jandarma, gözüpek bir yurtsever, ettiği yemine bağlı kalarak vazife uğruna hayatını fedâ etmekten çekinmeyen yiğit ve kahraman bir subaydı.

O meşum olaydan bir hafta önce, 12 Ocak 2009 günü evinde ziyarete gittim. İyi ki de gitmişim. Bu o'nu son görüşüm oldu.

Şurdan-burdan sohbet ettik. Çok endişeli ve huzursuzdu. Belli ki canı çok sıkkındı. Önünde duran sehpanın üzerindeki, son günlerde hakkında çıkan bir kısım matbuattaki rezil ve alçakça haberleri, iftiraları eliyle işaret ederek acı acı tebessüm etti. Yüzündeki ifade her zamankinden farklıydı. Büyük acı çektiği ve üzüntü duyduğu her halinden belli oluyordu. Dilim döndüğünce teselli etmeye çalıştım. Vazifesi uğruna tekerlekli sandalyeye mahkûm olmuş birinin o an da yaşadığı duyguları ve hissettiklerini anlamak elbette mümkün olamazdı.

Ne denli dirayet ve irade sahibi olduğunu bildiğimden, içimden, ''nasıl olsa bunu da atlatır, üstesinden gelir'' diye düşündüm. Sonradan anladım ki, meğerse içinde ne fırtınalar kopuyormuş, ne volkanlar patlıyormuş da bizim haberimiz yokmuş.

Ne yazık ki, sonunda o da, bütün kahramanların ortak kaderi olan ''nankörlüğe'' maruz kaldı. Hayatın iğrençliklerine ve kendisini hedef alan ve kasıtlı olarak giderek dozu artırılan hâyâsız saldırılara daha fazla dayanamayarak aramızdan ayrıldı.

Hakkımı helâl ediyor, yakınlarına ve ailesine derin bir hürmet ve rahmetle bir kez daha başsağlığı diliyorum.

GAZİ A.KERİM KIRCA, RUHUN ŞÂD, MEKÂNIN CENNET OLSUN!


87
Ziyaretçi defteri kaydı
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>